Complicii hotilor de benzina de la "Arpechim" - trimisi in judecata

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pe cand si hotii?

Parchetul Militar de pe langa Tribunalul Militar Teritorial Bucuresti a trimis in judecata, in stare de arest, cinci complici ai hotilor care au furat benzina de la SC "Arpechim" Pitesti, informeaza Biroul de presa al Parchetului Curtii Supreme de Justitie. Plutonierul in rezerva Stoian Ginel-Catalin, Mirtoiu Virgil, Deaconu Nicolae-Nicolaies, Mihailescu Gheorghe Marius si Andreescu Iliuta-Cosmin au fost trimisi in judecata pentru savarsirea infractiunilor de complicitate la furt calificat. In fapt, s-a retinut ca in august 2001, cu intentie, patru dintre inculpati l-au ajutat pe Mirtoiu Virgil sa procure si, ulterior, sa transporte, evitand controlul organelor de politie, 3900 litri de benzina de piroliza, cunoscand ca produsul fusese sustras de la SC "Arpechim" Pitesti. Cei cinci inculpati vor fi judecati de magistratii Tribunalului Militar Teritorial Bucuresti, se mai arata in comunicatul Ministerului Public. In mod ciudat, nu se spune nimic despre autorii infractiunii de furt calificat, cu alte cuvinte avem complicii hotilor trimisi in judecata, dar nu si hotii care au furat efectiv din conducte.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite