Amenintari cu bomba la doua licee din Capitala

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Liceele "Tudor Vladimirescu" si "Republica" din Bucuresti au primit, ieri dimineata, amenintari telefonice cu bomba. La ora 10,47, secretarei de la Grupul Scolar "Republica" i s-a spus la telefon ca

Liceele "Tudor Vladimirescu" si "Republica" din Bucuresti au primit, ieri dimineata, amenintari telefonice cu bomba. La ora 10,47, secretarei de la Grupul Scolar "Republica" i s-a spus la telefon ca "in liceu este o bomba si in doua ore va exploda". Aceasta sustine ca vocea de la capatul celalalt al firului apartinea unui tanar. La ora 11,30 si contabilitatea Liceului "Tudor Vladimirescu" a primit un telefon de amenintare. "Ce s-a intamplat la "Jean Monnet" o sa se intample si la voi. In liceu este o bomba", acestea sunt cuvintele rostite la telefon, dupa cum ne-a declarat directorul Pavel Lazarov.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite