Amenintari cu bomba la doua licee din Capitala
0Liceele "Tudor Vladimirescu" si "Republica" din Bucuresti au primit, ieri dimineata, amenintari telefonice cu bomba. La ora 10,47, secretarei de la Grupul Scolar "Republica" i s-a spus la telefon ca
Liceele "Tudor Vladimirescu" si "Republica" din Bucuresti au primit, ieri dimineata, amenintari telefonice cu bomba. La ora 10,47, secretarei de la Grupul Scolar "Republica" i s-a spus la telefon ca "in liceu este o bomba si in doua ore va exploda". Aceasta sustine ca vocea de la capatul celalalt al firului apartinea unui tanar. La ora 11,30 si contabilitatea Liceului "Tudor Vladimirescu" a primit un telefon de amenintare. "Ce s-a intamplat la "Jean Monnet" o sa se intample si la voi. In liceu este o bomba", acestea sunt cuvintele rostite la telefon, dupa cum ne-a declarat directorul Pavel Lazarov.























































