Rebelii sirieni au detonat bombe în sediul Cartierului General al Armatei din Damasc

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Televiziunea de stat siriana a anunţat că patru persoane au fost rănite în ceea ce a numit un atac terorist lansat de rebeli asupra Statului Major General al Armatei din Damasc, conform Reuters.

Rebelii sirieni au plantat bombe în interiorul sediului armatei siriene, în clădirile Statului Major General situate în centrul orașului Damasc.

Televiziunea de stat siriana a declarat că patru persoane au fost rănite în ceea ce se numește un atac terorist comis de rebeli.

"Operațiune a vizat ofițeri din armata lui Assad, care au fost masacrele împotriva poporului sirian", a declarat o sursă din brigada Profetului, o divizie a armatei siriene.

"Bombele au fost plantate în interiorul cartierul general al armatei", s-a anunţat într-o declarație video, care a fost difuzată pe canalele de satelit arabe.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite