Italienii îşi declară angajaţii români
0Românii care vor să muncească în Italia, în alte domenii decât cele pentru care accesul este liber, trebuie să se înregistreze la autorităţile italiene în termen de trei luni. Altfel,
Românii care vor să muncească în Italia, în alte domenii decât cele pentru care accesul este liber, trebuie să se înregistreze la autorităţile italiene în termen de trei luni. Altfel, ei vor fi consideraţi lucrători la negru. Actele sunt depuse de angajatori la Ghişeul Unic pentru Imigrare.























































