FOTBAL: Pepe: "Îmi cer scuze tuturor pentru gesturile de la partida cu Getafe"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Fundaşul portughez al echipei Real Madrid, Pepe, şi-a cerut scuze pentru gesturile sale din meciul cu Getafe, câştigat cu 3-2, şi a afirmat că va accepta orice sancţiune care i se va acorda.

"Sunt distrus şi foarte trist. Vreau să-mi cer scuze jucătorilor, familiilor, fanilor şi colegilor mei. Eu nu sunt un astfel de jucător, ci mereu am fost corect. Sunt dispus să accept orice sancţiune care mi se va impune", a afirmat Pepe.

Fundaşul lui Real l-a lovit de două ori cu piciorul pe Casquero, şi-a mai lovit cu pumnul un adversar şi l-a jignit pe arbitrul de rezervă.

Federaţia Spaniolă de Fotbal va analiza cazul vineri, iar jucătorul riscă până la 12 etape de suspendare, potrivit presei spaniole

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite