O poveste demnă de filme: A fost rezervă la Voluntari în iulie, acum a jucat cu Barcelona

0
Aissa Bilal Laidouni, pe când era la Voluntari

Fotbalul îţi oferă ocazii nebănuite! Şi ceea ce s-a întâmplat cu un jucător trecut prin campionatul românesc confirmă, încă o dată, acest lucru.

La data de 17 iulie, mijlocaşul francez Aissa Bilal Laidouni (23 de ani) era rezervă într-un meci din Liga I, Clinceni - Voluntari (2-1).

Legitimat la oaspeţi, Laidouni a fost trimis pe teren din minutul 56. Avea să fie şi ultimul său joc în tricoul celor de la Voluntari pentru care a evoluat două sezoane, adunând 52 de apariţii şi şapte goluri în Liga I.

Laidouni a ajuns apoi în Ungaria, la Ferencvaros, iar marţi seară a fost titular pe „Camp Nou“ în meciul Barcelona - Ferencvaros, scor 5-1. Francezul a rămas pe teren 63 de minute, având şansa unor dueluri cu giganţi ai fotbalului mondial precum Messi, Pique sau Frankie de Jong.