Patru hunedoreni au fost răniţi într-un accident provocat de un tânăr băut

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un tânăr de 26 de ani, din Petroşani, a urcat băut la conducerea unei maşini şi a provocat un accident rutier în urma căruia a fost rănit grav. Alţi trei pasageri din autoturism au avut de suferit.

Accidentul rutier, soldat cu patru răniţi, s-a petrecut la ieşirea din municipiul Petroşani, spre Lupeni.

Şoferul maşinii, în vârstă de 26 de ani, a pierdut controlul volanului, în timpul virajului pe care l-a efectuat în intersecţia dintre DN66 şi DN66 A, iar autoturismul s-a răsturnat.

Şoferul era băut

„În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea gravă a conducătorului auto, care a fost transportat la Spitalul din Petroşani în vederea acordării de îngrijiri medicale, precum şi rănirea uşoară a celor trei pasageri din autoturism.

De asemenea, în urma testării cu aparatul alcooltest a conducătorului auto, a reieşit o concentraţie alcoolică de 0,20 mg/litru, alcool pur în aerul expirat”, a declarat comisarul Bogdan Niţu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Hunedoara.
Şoferul va fi cercetat penal pentru vătămare corporală din culpă.


Vă recomandăm şi:

VIDEO Accident grav în Hunedoara. O femeie a ajuns cu maşina într-o râpă      Un accident rutier, soldat cu rănirea unei femei, s-a petrecut în această dimineaţă la ieşirea din municipiul Hunedoara, în zona localităţii Peştişu mic. Victima a fost salvată de o localnică aflată la cules de urzici în împrejurimi, care a sunat imediat la 112.

Poliţist în misiune, rănit grav într-un accident rutier. Şoferul vinovat a fost reţinut după ce fugise de la locul faptei      Un tânăr de 20 de ani a provocat un accident rutier grav, soldat cu rănirea unui poliţist. Şoferul a lovit cu autoturismul maşina condusă de ofiţerul de poliţie, iar în urma impactului aceasta s-a răsturnat în decor. Victima a fost lăsată să zacă, în timp ce tânărul vinovat de accident a fugit de la locul faptei.

Accident mortal într-o intersecţie din Hunedoara: o femeie a fost ucisă în timp ce traversa strada pe trecerea de pietoni    Un accident mortal s-a produs în această dimineaţă în municipiul Hunedoara. O femeie în vârstă a fost ucisă în impactul cu un autoturism, chiar pe trecerea de pietoni.

Mai multe pentru tine:
De ce Ilie Năstase și Luminița Anghel refuză să-și mai ajute copiii adoptivi cu bani? Radu Leca, psiholog: „Un copil vine cu răni vechi!” E cale de împăcare?
Crima din Timiș a șocat România. Cum a fost ucis Alin, tânărul de 15 ani, de alți doi adolescenți de 13 și 15 ani. Descoperirea macabră făcută de polițiști
Cele mai bune cuptoare cu microunde în 2026 – de la top recomandări la tehnologia de ultimă generație pentru pasionații de gastronomie cu modele de peste 10.000 €
Cum a ajuns Charlotte, fiica adoptivă a lui Ilie Năstase, pe străzi?! N-are bani nici de mâncare! De ce nu mai reușește să ia legătura cu tatăl ei?! „Ultima dată, m-a blocat…”
Top 11 frigidere în 2026: Cele mai bune modele testate și recomandate + ghid practic pentru cumpărare online
Nu cumpăra o combină frigorifică în 2026 înainte să vezi top 11 modele validate de utilizatori și experți
Regina criminală, cea mai frumoasă femeie din regat. Cum a schimbat soarta Angliei pentru totdeauna. Ororile descoperite 1000 de ani mai târziu
Cele mai bune lăzi frigorifice 2026 ca să economisești timp, bani și să eviți risipa alimentară: de la aparat auxiliar la piesă-cheie în case inteligente
Cele mai bune frigidere Side by Side în 2026 – Spațiu generos, design premium și recomandări reale de la utilizatori pentru familii care vor confort și stil
Cum să alegi hota perfectă pentru bucătărie: Top 7 hote pe eMAG care merită cumpărate azi – recenzii reale și reduceri irezistibile
Prințesa Kate, din nou superbă în carouri. În Scoția, a etalat un nou palton din garderoba sa