Un bărbat care a fost agresat în afara țării, în urmă cu câteva zile, găsit mort într-un apartament din Galați

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Incident bizar în Galați. Un bărbat care a fost agresat în afara țării, în urmă cu câteva zile, a  fost găsit mort într-un apartament. Medicii nu au mai putut să-i salveze viața. 

Luni, 7 aprilie 2025, ora 10:10, Secția 1 Poliție Galați a fost sesizată, prin apel la numărul unic de urgență 112, cu privire la faptul că un bărbat a fost agresat fizic cu câteva zile în urmă, în afara țării, și se simte rău. S-a solicitat de urgență intervenția unui echipaj de ambulanță, la un imobil de pe strada Nicolae Bălcescu, din municipiul Galați.

„Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că bărbatul în cauză, de 44 de ani, nu a răspuns manevrelor de resuscitare efectuate de cadrele medicale, fiind declarat decesul acestuia”, a anunțat Poliția Galați.

Cadavrul a fost preluat și transportat la Serviciul de Medicină legală, în vederea efectuării necropsiei.

În cauză, a fost deschis un dosar penal pentru „infracțiunea de ucidere din culpă, iar, în funcție de rezultatul necropsiei și al cercetărilor, vor fi luate măsurile legale ce se impun”.

Mai multe pentru tine:
Nu trimite cadouri de sărbători înainte să vezi aceste șosete de Crăciun – modelele cele mai cool, oferte și idei care vor aduce zâmbete în familie
Sărbători fără balonare, indigestie sau reflux: Top remedii naturale și cel mai puternic antioxidant românesc care-ți dau energie și digestie perfecte
Nu cumpăra nimic înainte să vezi acest top 10 electrocasnice 2025 – cele mai bune alegeri pentru casă și cadouri de sărbători
Top of the Top Hervis Sport 2025/2026: Oferte iarnă, produse Top Seller și reduceri 20% de neratat
Magia Crăciunului în familie: pulovere, pijamale și șosete asortate pentru momente cozy și cadouri de neuitat – amintiri festive alături de cei dragi
Inspirație pentru bărbați: ținute urban casual și smart-casual de iarnă – Ghid complet, plus shopping online rapid
Ultimele cuvinte ale Roxanei Moise către antrenoarea sa, înainte de a pierde lupta cu cancerul: „Eu o să mă fac bine. O să vedeți”
Descoperirea terifiantă făcută de o femeie, după ce soțul a murit în vacanța din Cipru! Ce au găsit medicii în corpul bărbatului
Cine o "sapă" zilnic pe Prinţesa Kate? E o înaltă trădare! Şi nu, nu e vorba de Meghan Markle
Ce s-a descoperit după autopsia medicului Ștefaniei Szabo. Nu a murit din cauza unui infarct sau AVC
Marina Voica, grav afectată de criza apei din Prahova: „La 89 de ani, mă spăl la lighean. Nespălată tot nu rămân!” Orașul Breaza e paralizat: „Au externat bolnavii!”