FOTO Carnavalul Mamaia 2014 continuă cu prezentări de modă şi defilarea carelor alegorice

0
Publicat:
Ultima actualizare:
O altă noapte albă pe litoral FOTO fpeople.ro

După succesul spectacolului de deschidere a Carnavalului Mamaia 2014 din 5 iulie, la care au participat Radu Mazăre, Mihaela Rădulescu şi peste 100 de actori, acrobaţi, animatori, artişti şi muzicieni, distracţia continuă.

FashionTV România şi Primăria Municipiului Constanţa vă invită la o nouă defilare a carelor alegorice, sâmbătă, pe faleza din Mamaia, carele oprindu-se de această dată la scena mică din Piaţeta Cazino.

Evenimentul va include prezentări de modă marca FashionTV, unde frumoasele modele care au păşit pe podium alături de Radu Mazăre săptămâna trecută vor putea fi admirate din nou.

Modelele FashionTV au fost descoperite prin alt proiect de anvergură marca FashionTV România: Caravana FashionTV. Desfăşurată pe tot teritoriul României, iar din acest an şi în Republica Moldova, Caravana FashionTV deschide porţile industriei modei şi frumuseţii tinerelor talentate, prin preselecţii organizate în marile oraşe din ţară. În acelaşi timp, tinerele care îşi doresc o carieră în modelling se pot înscrie în castingul online care se desfăşoară pe întreaga perioadă a verii pe site-ul Fpeople.ro.

Carnavalul Mamaia se desfăşoară în perioada 5 iulie - 23 august 2014. La ediţia de deschidere a Carnavalului Mamaia 2014, eroii principali au fost Radu Mazăre şi Mihaela Rădulescu, costumaţi în Cezar şi Cleopatra.

Luptele cu gladiatori, zeii antici, muzicienii, circarii, în total peste 100 de actori şi profesionişti, acrobaţii cu flăcări şi dansuri orientale, dar şi carele alegorice cu tematici spectaculoase, au făcut deliciul publicului.

Carele alegorice care au defilat în cadrul deschiderii Carnavalului Mamaia 2014 au fost: carul Primăriei Constanţa şi ale cluburilor Crema, Ego, Luv, Princess, Coyote Ugly, Tan Tan, Bellagio, Fratelli, Le Gaga.
Carnavalul Mamaia 2014 face parte din Fashion Summer Festival Mamaia 2014, un proiect organizat de FashionTV România şi Primăria Municipiului Constanţa.

Carnavalul carelor alegorice a fost iniţiat de Mazăre în vara anului 2012. La fiecare paradă, Radu Mazăre a condus cortegiul, având diverse costumaţii: spartan, maharajah, samurai, gladiator, Regele James, Ulise, Nabucodonosor al II-lea al Babilonului, Suleyman Magnificul, Indiana Jones sau chiar în regele Ludovic al XIV-lea. Jumătate dintre costumele purtate de primar la Carnavalul Mamaia au fost închiriate de la Studioul Cinematografic de la Buftea, iar restul au fost create de iubita lui, Roxana Mihalache, în atelierul propriu.

Vă mai recomandăm:

„Mazăre cel Mare”, la Carnavalul Mamaia 2014 cu noi costumaţii pentru parada de la vară

FOTO VIDEO Cheltuieli regeşti pentru Carnavalul Mamaia 2014. Mazăre scoate 50.000 euro de la buget pentru trei care alegorice

FOTO VIDEO Pregătiri pentru sambadromul de la Mamaia. Mazăre-împărat are car motorizat

„Suleyman Magnificul“ vine la Mamaia. Mazăre îl aduce pe actorul Halit Ergenc la Carnavalul verii 2014

AUDIO Mazăre are planuri mari pentru Mamaia. Primarul va lansa un nou imn şi va înălţa o statuie de 10 metri la intrarea în staţiune

Scandal pe taxa de promovare în staţiunea Mamaia: primăria vrea o sumă mai mare din banii colectaţi de la agenţii economici

Carele alegorice ale Primăriei Constanţa, ce vor defila în această vară, amenajate pe şasiul unui fost autobuz RATC



 

Mai multe pentru tine:
Top 20 mașini de spălat și uscătoare 2025 – alege modelul perfect pentru casă și economisește inteligent
Cadouri de Crăciun pentru el: Top 15 aparate și produse de ras și bărbierit verificate online – alege cadoul care îl va impresiona și răsfăța
Cele mai bune 15 vinuri de pe eMAG în 2025: ce aleg românii de sărbători. Transformă mesele de Crăciun și Revelion în momente magice
Cornel Dinu spune ce pensie încasează, după 40 de ani petrecuți la Dinamo: „Asta-i o țară, un stat care nu-și servește locuitorii, fură de la ei”
Ce etnie are Alessia Pop, câștigătoarea de la Vocea României: „Nu pot exprima durerea pe care o simt ...”
De ce se adaugă o lingură de mălai în compoziția sarmalelor. Un truc folosit de bucătăresele din Moldova
Cadouri de Crăciun pentru copii: 25 de hanorace și pulovere festive – de la modele la reducere sub 100 de lei, la cadouri unicat și personalizate
Dovada că Alessia Pop, câștigătoarea Vocea României, s-a cunoscut cu Theo Rose înainte de a urca pe scena concursului de la PRO TV. Unde au fost cele două
Pijamale pentru copii de Crăciun 2025 – cozy și hazlii, la ofertă, majoritatea sub 100 lei, cadouri de la Moșu’ pentru dimineți pline de magie
Obiceiul adorabil de la Palatul Regal britanic, în ajun de Crăciun. Cum se împarte fericirea între prinți și prințese
Tricouri de Crăciun pentru copii și familie – Cadouri unice, outfituri cozy și reduceri exclusive eMAG: magia sărbătorilor în casa ta