Accident grav, la ieşirea din Buzău, soldat cu moartea unei femei de 64 de ani

0
Publicat:
Ultima actualizare:

O femeie a murit, luni, iar alte trei au fost rănite, în urma unui accident rutier produs pe DN2, la ieşirea din Buzău. Tragedia s-a produs în momentul în care o şoferiţă de 34 de ani, din Bucureşti, a pierdut controlul volanului, autovehiculul a părăsit carosabilul şi s-a lovit de un gard din beton.

”În timp ce conducea un autoturism pe DN 2 din direcţia Buzău către Bucureşti, la ieşire din municipiul Buzău, o bucureşteancă în vârstă de 34 de ani a pierdut controlul asupra volanului, maşina a părăsit partea carosabilă şi s-a lovit de un gard din beton. În urma evenimentului, conducătoarea auto şi alţi trei pasageri au suferit vătămări şi au fost transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă Buzău”, a declarat agentul principal Amalia Călugăru de la Biroul de presă al IPJ Buzău. 

După trei ore de la producerea evenimentului rutier, unul dintre pasageri, o femeie de 64 de ani, a decedat. Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Buzău, în cauză s-a întocmit dosar penal, iar poliţiştii rutieri continuă cercetările.

Mai multe pentru tine:
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Cancerele care pot fi depistate prin două analize simple de sânge. „Omul sănătos trebuie să se lase înțepat”
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Cum s-a născut mândria agriculturii socialiste românești. Utilajul de legendă pentru care tovarășii s-au dat de ceasul morții să „fure” modele din Occident
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Legenda Grasei de Cotnari: Vița nobilă a Moldovei, un dar de la Matia Corvinul
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele