Tragedie în fotbal! Șapte morți la un meci în Kenya!

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Un supraviețuitor al tragediei de la Nairobi este escortat de poliție

Tragedie în fotbal! Șapte oameni au murit la meciul Gor Mahia cu AFC Leopards din campionatul Kenyan, după ce mai mulți spectatori au forțat porțile stadionului, încercând să intre fără bilet.

Potrivit cotidianului spaniol Marca, care citează oficialii partidei, un grup de suporteri a refuzat să plătească bilete la meci și a încercat să intre cu forța pe stadion.

Astfel s-a produs o busculadă la poarta stadionului în care șase oameni au murit pe loc iar unul la spital, câteva zeci de minute mai târziu.

Meciul de la Nairobi a imediat oprit.

Vezi imaginile șocante:

Mai multe pentru tine:
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?
Economiști: Vânzările de mașini electrice Tesla, afectate substanțial în SUA de politica partizană a lui Elon Musk
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite
Regele britanic care se purta mai bine cu amantele, decât cu soția! Pe iubite le răsfăța cu bijuterii și palate, nevasta era complet ignorată
33 de ani fără Anda Călugăreanu. Saveta Bogdan: „Ioana a rămas a nimănui, după decesul mamei. Dan Tufaru o internase la o casă de copii”. Cum arată mormântul artistei?