Deputatul AKM va fi chestorul Camerei Deputaţilor. Dragnea momeşte minorităţile: Dragoş Zisopol a primit funcţia de secretar

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Deputatul minorităţilor Dragoş Zisopol va fi secretar în Biroul Permanent al Camerei Deputaţilor, după demisia lui Georgian Pop din PSD, care deţinea şi această funcţie, iar deputatul PSD Cătălin Rădulescu va fi chestor, au declarat surse politice, pentru Mediafax.

Înlocuirea lui Georgian Pop din funcţia de secretar al Biroului permanent al Camerei Deputaţilor vine după ce acesta a anunţat, săptămâna trecută, că demisionează din PSD pentru a se înscrie în Pro România.

Social-democraţii îşi vor menţine liderii de grup din prezent: Daniel Suciu la Camera Deputaţilor şi Şerban Nicolae la Senat.

Mai multe pentru tine:
De ce este coliva sănătoasă pentru organism? Iată ce beneficii are asupra tractului intestinal: „Atât timp cât nu are zahăr rafinat, e bună!”
Ce s-a întâmplat exact când Nicolae Ceaușescu s-a întâlnit cu Părintele Arsenie Boca: „Vă vor cerne!"
Cu cine este căsătorită Karina Pavăl, milioanara de 33 de ani care a cumpărat Carrefour România. Legătura cu firmele care au tranzacționat afacerea de peste 800 de milioane de euro
Sunt încă în vacanță? Cuplul regal român a rămas peste iarnă la Săvârșin, pe domeniul preferat al Regelui Mihai
Top 6 grătare electrice 2026: Fripturi suculente perfect rumenite, panini aurii și legume crocante, fără fum sau bătăi de cap + ghid de cumpărare
Top 7 sandwich makere 2026: Transformă gustările acasă în adevărate delicii gourmet, rapid și fără efort
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Top 7 prăjitoare de pâine 2026 – Ghid complet pentru dimineți perfecte și alegeri fără regrete
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
De ce e bine să dăm de pomană, de Moșii de Iarnă. Silviu Biriș: „Mulți oameni pleacă de aici triști.” De ce arpacașul pentru colivă se spală în 9 ape?