Florin Andone, „dublă“ la despărţirea de Cordoba. „Am transpirat sânge pentru echipă“. 20 de goluri are românul

0

Florin Andone, atacantul spaniolilor de la Cordoba, este cel mai în formă vârf de atac pe care îl are România înainte de Euro 2016.

Florin Andone a marcat din nou pentru Cordoba şi a ajuns la 20 reuşite în acest sezon de Segunda.Atacantul care va face parte din lotul României pentru Euro a deschis scorul în meciul cu Elche, în minutul 28, cu un şut puternic la colţul lung. În prelungiri, Andone a stabilit scorul final din penalty, 3-1

“E posibil să fi fost ultima partidă din acest sezon sau ultima din viaţă pe el Arcangel, în tricoul Cordobei... Destinul nu se poate controla. Singurul lucru care e clar e că am transpirat sânge apărând acest tricou, cu mândrie şi onoare. Continuăm să luptăm pentru un vis!”, a scris Andone, pe contul de twitter,

Andone va mai juca un meci pentru Cordoba, care se luptă să prindă locul de baraj pentru accederea în Primera Division, după care va ajunge în cantonementul echipei naţionale.