Poleiul face victime: Bărbat găsit inconştient pe stradă, posibil lovit de crengile rupte. O femeie, rănită de un copac prăbuşit peste ea

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Sute de copaci au căzut din cauza stratului gros de gheaţă depus Foto INQUAM Photos
Sute de copaci au căzut din cauza stratului gros de gheaţă depus Foto INQUAM Photos

Un bărbat în vârstă de 32 ani a fost găsit, sâmbătă după-amiază, în stare de inconştienţă, pe strada Ceahlău din Capitală. Echipele de intervenţie suspectează că ar fi fost lovit de crengile unui copac afectat de stratul gros de gheaţă depus în ultimele ore.

Victima a fost transportată la spitalul Elias de un echipaj SMURD.

Dea asemenea, un incident grav a avut loc  pe o stradă din Sectorul 3 al Capitalei, după ce un copac s-a prăbuşit peste o femeie de 44 de ani, informează Mediafax.ro. Persoana rănită a fost transportată la spital cu un traumatism cranian cu plagă, precum şi cu un traumatism toracic.

Capitala şi alte cinci judeţe sunt sub cod galben de polei până duminică dimineaţă, după ce, începând de vineri, dar mai ales în cursul nopţii de vineri spre sâmbătă, un fenomen meteo deosebit de periculos, cunoscut şi ca „ploaie îngheţată“ a cauzat sute de incidente neplăcute în Bucureşti şi în împrejurimi: copaci rupţi şi prăbuşiţi peste maşini, linii de tramvai blocate, linii de troleibuz afectate, trotuare pline de gheaţă pe care nu se poate circula.

Citeşte şi

Distrugerile cauzate de polei: Peste 800 de copaci şi 13 stâlpi de electricitate, îndepărtaţi. 180 localităţi din 17 judeţe, fără energie electrică

București

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite