Bilanţ negativ pentru FC Vaslui în amicalele din Antalaya

0

Galben-verzii au încheiat cantonamentul din Antalya cu o înfrângere în faţa slovacilor de la AS Trencin, aceştia din urmă impunându-se cu scorul de 2-1. Din cele şapte partide de pregătire jucate în acest stagiu de pregătire, FC Vaslui nu a reuşit să câştige decât una.

FC Vaslui nu a reuşit o victorie în ultima partifă amicală din Antalya, fiind învinsă la un gol diferenţă de AS Trencin, ocupanta poziţiei secunde din campionatul slovac. Meciul a început cum nu se poate mai prost pentru elevii lui Liviu Ciobotariu, care au încasat cele două goluri în prima repriză. Prima reuşită a oaspeţilor a venit în minutul 22, din penalty, în timp ce cel de-al doilea gol a fost înscris în minutul 33. În cea de-a doua parte a jocului, situaţia s-a schimbat radical, însă vasluienii s-au jucat cu ocaziile. Golul galben-verzilor a venit în prelungirile partidei şi a fost înscris de Antal, din penalty, mijlocaşul devenind golgheter şi în amicale.