FCM-ul nu se regăseşte şi pierde şi în deplasarea de la Piteşti

0
FCM-ul a pierdut şi în deplasarea din Trivale

Început dezastruos de retur pentru FCM, care a reuşit în patru meciuri să obţină un singur punct, în deplasarea de la Oradea, cu Luceafărul. În rest, eşecuri pe linie, un jos foarte slab şi promovarea în Liga 1 a devenit un vis îndepărtat.

Echipa mureşeană a pierdut partida de la Piteşti, din etapa a XIX-a a Ligii a II-a, scor 1-2. Gazdele au deschis scorul în minutul 40, prin Voicu. Târgumureşenii au înscris golul egalizator în minutul 74, prin Ilie Iordache din penalty. FC Argeş a marcat pentru 2-1 în minutul 87, prin Cârstea. În minutul 91, FCM a avut ocazia de a scoate un punct, dar Cristea a ratat cea de-a doua lovitură de la 11 metri, acordată de arbitru.

Partida din Trivale a avut şi doi jucători eliminaţi. Szilagyi de la FCM, în minutul 39, după un fault din postură de ultim apărător, lovitură liberă din care a rezultat şi primul gol al gazdelor şi Cârstoiu, de la FC Argeş, în minutul 75.

Antrenorul principal Mircea Cojocaru a folosit următoarea echipă:

Balauru - Peteleu, Vîrtic, Zarkovic, Szilagyi, Hanca (59-Ganea), Stere, Iordache, Istrate, Punosevac (67-Huiban), Cristea.

Pentru FCM Târgu-Mureş urmează o pauză de 3 etape (et. XX, XXI şi XXII) în care nu va evolua. Următorul joc va fi în etapa a XXIII-a, pe teren propriu cu FCMU Baia Mare.