Politist bucurestean - injunghiat de un aurolac din zona Garii de Nord

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Seful Politiei Capitalei a declansat actiuni in forta impotriva aurolacilor care se ascund in canale

Subofiterul Adrian Nastase, de 36 de ani, din cadrul Compartimentului Flagrant al Sectiei 3, a fost atacat in zona peronului exterior al garii. In jurul orei 21,30, politistul, insotit de un coleg, supraveghea mai multi indivizi banuiti de jefuirea trecatorilor. Cei doi subofiteri au hotarat sa se desparta, pentru a-l prinde pe unul dintre suspecti. Nastase s-a apropiat de acesta si i-a cerut sa se legitimeze. Aurolacul, un tanar de 20 de ani, a opus rezistenta, incepand sa-l loveasca pe subofiter cu un obiect metalic. Politistul a fost injunghiat de cinci ori, cele mai multe lovituri fiind in zona pieptului.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite