Nou mesaj atribuit lui Saddam - difuzat de Al-Arabiya
0Canalul de televiziune prin satelit Al-Arabiya a difuzat, miercuri, o noua inregistrare audio atribuita lui Saddam Hussein, in care fostul lider de la Bagdad le cere americanilor sa se retraga din
Canalul de televiziune prin satelit Al-Arabiya a difuzat, miercuri, o noua inregistrare audio atribuita lui Saddam Hussein, in care fostul lider de la Bagdad le cere americanilor sa se retraga din Irak. "Va somez sa va retrageti armata, in cel mai scurt timp si fara nici o conditie", spune autorul mesajului. Autenticitatea inregistrarii este imposibil de stabilit. In inregistrare, Saddam le cerea irakienilor sa-si intensifice atacurile impotriva americanilor, sa doneze bani rezistentei si sa organizeze demonstratii impotriva fortelor de ocupatie. Vocea de pe caseta ii anunta pe irakieni ca le aduce "vesti placute": "pierderile ii mistuie pe inamici ca focul", prevestind infrangerea sigura a americanilor.























































