Graniţa dintre SUA şi Mexic, ciuruită de tuneluri ilegale

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Autorităţile californiene au anunţat descoperirea unui tunel pe sub frontiera dintre SUA şi Mexic, care a fost folosit probabil de traficanţi de droguri sau de alte persoane. Tunelul săpat în

Autorităţile californiene au anunţat descoperirea unui tunel pe sub frontiera dintre SUA şi Mexic, care a fost folosit probabil de traficanţi de droguri sau de alte persoane. Tunelul săpat în pământ, care are circa un metru înălţime şi este lung de câteva zeci de metri, este cel de-al 16-lea descoperit începând din 2001 la graniţa dintre cele două ţări. El trece prin apropierea punctului de frontieră San Ysidro, între San Diego (SUA) şi Tijuana (Mexic), intrarea sa de pe partea mexicană fiind camuflată la câţiva metri de un butic duty-free. (AFP)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite