Adversară dificilă pentru Simona Halep în primul meci de la Montreal! La ce oră va începe partida

0
Halep

La fix trei luni după acidentarea suferită pe 12 mai, la Roma, Simona Halep va reveni pe teren într-o competiţie oficială, în turul doi al turneului de categorie WTA 1000 de la Montreal.

Calificată direct în această fază a competiţiei, cea mai bună jucătoare de tenis a României va da peste Danielle Collins, locul 28 mondial. Americanca a învins-o în runda inaugurală  pe Jil Teichmann (Elveţia), locul 65 mondial, cu scorul de 4-6, 6-1, 6-3, după o oră şi 57 de minute de joc.

Halep, locul 13 mondial şi cap de serie 6, şi Collins s-au mai întâlnit o singură dată, în 2014, în primul tur la US Open. Atunci, sportiva din Constanţa a pierdut la mare luptă primul set, 6-7(2), dar le-a câştigat fără emoţii pe urmăroarele două, 6-1 6-2, şi s-a calificat mai departe.

Meciul dintre Halep şi Collins va avea loc loc în noaptea de miercuri spre joi, şi este programat să debuteze  nu mai devreme de ora 02.00.