VIDEO Meci de senzaţie în Premier League între Arsenal şi Chelsea

0

Dacă la pauză scorul era egal, scor 0-0, partea a doua a confruntării dintre Arsenal şi Chelsea a fost una cu adevărat spectaculoasă.

După o primă repriză cu multe faze de poartă, dar niciun gol marcat, partea a doua a jocului dintre Arsenal şi Chelsea a avut de toate. Tunerii au deschis scorul prin Wilshere, în minutul 63, după care Chelsea a întors rezultatul cu reuşitele lui Hazard, din penalty, minutul 67, şi Marcos Alonso, minutul 84.

Prelungirile au fost absolut de necrezut. Arsenal a egalat în minutul 92 prin Bellerin. Chelsea a pus mingea la centru, iar Morata, scăpat singur cu Cech, a tras slab. Şutul său, parat de portar, a ajuns la Zapacosta, care a nimerit transversala.

S-a încheiat astfel 2-2. Chelsea a ajuns la un punct de Manchester United cu acest egal, ocupând locul al treilea, iar Arsenal e pe şase, în afara locurilor de Champions League.