VIDEO Getafe - Barcelona: 2-5. Pedro a reuşit cel mai rapid hattrick, după un record din anul 1999

0

FC Barcelona s-a impus detaşat în meciul cu Getafe, disputat duminică, în deplasare şi câştigat cu scorul de 5-2.

Cu toate că Getafe s-a aflat în situaţia confortabilă de a conduce Barcelona cu 2-0, catalanii au remontat jocul şi au reuşit să încheie prima repriză în avantaj (3-2). Pedro a fost marcatorul a trei goluri în „contul“ Barcelonei, reuşind al doilea cel mai rapid hattrick din istoria echipei, după recordul stabilit în anul 1999, de Dani, cu trei goluri în şapte minute. Pentru formaţia gazdă au înscris Escudero (10') şi Lopez (14'), în timp ce pentru oaspeţi şi-au trecut semnătura pe tabelă Pedro (34' 41', 43') şi Fabregas (68', 72').