VIDEO O capodoperă: gălăţeanul Astafei a înscris un gol, care poate deveni cel mai frumos al weekend-ului în Europa

0
Astafei a punctat cu o „foarfecă“ superbă

Campionatul românesc a început să furnizeze reuşite superbe pe acest final de sezon. Partida Oţelul - Ceahlăul a avut o desfăşurare palpitantă, însă în acest thriller cu cinci goluri, un moment de magie a uimit asistenţa.

Oţelul a învins Ceahlăul cu 3-2, după ce în minutul 15 era condusă, pe teren propriu, cu 0-2. Gălăţenii şi-au „reparat“ startul catastrofal de meci până la pauză, când tabela de marcaj arăta 2-2.

Omul care a adus egalarea pentru gazde a fost Victoraş Astafei, cel care a înscris cu o „foarfecă“ superbă din centrarea lui Neagu.

VEZI AICI GOLUL

Această reuşită vine la câteva zile după ce Alexandru Ţigănaşu a deschis scorul pentru CSMS Iaşi, în deplasare, la Cluj, în partida cu Universitatea, cu un şut ireal: