VIDEO Atletico Madrid - Barcelona 1-1. Neymar a dat primul gol pentru catalani

0
Neymar
Neymar

Manşa tur a Supercupei Spaniei s-a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui Atletico Madrid, câştigătoarea trofeului urmând a se decide săptămâna viitoare la Barcelona.

Atletico a deschis scorul prin fostul atacant al Barcelonei, David Villa, care a punctat în minutul 11, la capătul unui contraatac purtat de turcul Arda Turan. Barca a egalat în reriza a doua prin Neymar, aflat la primul său gol oficial pentru catalani. Brazilianu a iintrat pe teren în minutul 59, în locul lui Pedro şi a marcat şapte minute mai târziu, reluând cu capul o centrare a lui Dani Alves.Messi a jucat doar o repriză, deoarece a avut probleme musculare.

Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Koke (73 O. Torres), Gabi, Mario Suarez, Turan (76 Baptistao) - Villa, Diego Costa (79 Rodriguez). Antrenor: Diego Simeone

Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba - Xavi (89 Song), Busquets, Iniesta - Sanchez, Messi (46 Fabregas), Pedro (59 Neymar). Antrenor: Gerardo Martino