VIDEO Ştefan Radu a marcat un gol superb contra Pescarei lui Bergodi. E primul gol al românului în Serie A!

0
Stefan Radu
Stefan Radu

Lazio şi Pescara s-au înfruntat în penultimul meci al etapei a 26-a din Serie A. Ştefan Radu a deschis scorul cu un şut din afara careului în minutul 29, iar Lulic l-a imitat şase minute mai  târziu.

Lazio - Pescara a fost 2-0 după două goluri venite în urma a două şuturi la vinclu. Prima reuşită i-a aparţinut românului Ştefan Radu, care i-a dedicat golul soţiei sale, care urmează să nască gemeni. Este primul gol lui Ştefan Radu în campionat pentru Lazio, el înscriind până acum doar în cupă şi în Liga Europa.

Apoi, a marcat şi bosniacul Lulic, iar Lazio a obţinut  victoria în faţa echipei antrenate de Cristiano Bergodi. Din păcate pentru antrenorul care a antrenat în România la CFR Cluj, Iaşi, Rapid sau Steaua, Pescara este pe penultimul loc în Serie A.

Romanii în schimb sunt calificaţi în optimile Ligii Europa şi pe locul 3 în Serie A.