Ungaria nu a mişcat în front cu România, dar acum e în sferturi la CM de handbal. Programul complet al sferturilor

0

Deşi în faţa României s-a făcut de râs, Ungaria s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial de handbal feminin, în vreme ce tricolorele vor privi restul turneului final la televizor.

Deşi naţionala maghiară a avut două eşecuri în grupa D a acestui turneu final, cu Germania şi România şi părea că va părăsi prematur competiţia, iată că unguroaicele s-au calificat în sferturi, contrar oricăror previziuni. În vreme ce România a pierdut lamentabil partida cu Polonia din optimile Campionatului Mondial de handbal feminin, Ungaria s-a calificat în sferturi, după ce a învins fără drept de apel Spania, scor 28-21.

Iată programul complet al sferturilor de finală:

Brazilia - Ungaria, miercuri, 18.30

Danemarca - Germania, miercuri, 21.15

Polonia - Franţa, miercuri, 18.30

Serbia - Norvegia

CITIŢI ŞI:

Naţionala de handbal a completat lista celor mai dramatice momente pentru sportul românesc. Istoria confruntărilor din care românii au ieşit cu capul plecat

Alexandru Dedu, preşedinte Liga Profesionistă de Handbal: „În meciul cu Polonia ne-a lipsit o minte limpede!”

Gheorghe Tadici, atacat dur de una dintre jucătoare: "De pe bancă vin doar nervi!" Când ar putea fi demis antrenorul