Rapid a câştigat amicalul cu FC Ştefăneşti, însă Marian Rada şi-a pedepsit jucătorii pentru ezitări

0
Rapid a câştigat un amical cu FC Ştefăneşti FOTO Răzvan Păsărică/Rpressport

Pauza competiţională din Liga I constituie prilejul echipelor din primul eşalon să susţină amicale pentru întreţinerea condiţiei fizice a jucătorilor. Astfel, Rapid a întâlnit sâmbătă FC Ştefăneşti într-un meci pe care giuleştenii l-au câştigat cu probleme.

Echipa lui Rada s-a impus cu 5-3 în faţa ocupantei locului doi din C3, însă tehnicianul giuleştenilor a fost nemulţumit de o parte din jucătorii săi. Pe tabelă şi-au trecut numele Herea (7', 19'), Roman (38'), Martin (49') şi Ioniţă (90').

Cu toate că în minutul 50 Rapid conducea cu 4-0, echipa din eşalonul al treilea a reuşit să reducă scorul prin trei goluri înscrise în doar 10 minute. Nemulţumit de acest aspect, Rada şi-a chemat fotbaliştii la antrenament şi duminică, zi care era prevăzută iniţial drept liberă.

Echipa de start aliniată de Marian Rada: Drăghia - Voicu, Oros, Abrudan, Mardare - Roman, Dică, Grigore, Ioniţă II - Herea, Pancu. Au mai intrat pe teren: Al. Coman, Dăescu, Stana, Stoica, Martin, Călin, Matei, Ciolacu, Ioniţă I.