Olăroiu a ratat dramatic şi ultima şansă la un trofeu în acest sezon

0
Cosmin Olăroiu FOTO Sunt Iulian Anghel, editor Adevărul, şi consider că este penibil să specific sursele fotografiilor

Antrenorii români care activează în fotbalul arab au avut un sezon fără realizări şi doar Cosmin Olăroiu a dat impresia că se poate bate pentru un trofeu.

Din păcate, Oli a terminat cu Al Ahli pe locul şapte în campionat şi a pierdut şi Cupa Preşedintelui din Emirate. Echipa lui a fost învinsă cu scorul de 3-0 la lovituri de departajare, de formaţia Al Nasr, care s-a impus în premieră în Cupa Preşedintelui.

La finalul celor 120 de minute de joc, cele două echipe se aflau la egalitate, scor 1-1. Al Ahli a deschis scorul în prima repriză. Ahmed Khalil a marcat în minutul 36 golul care putea aduce trofeul echipei antrenate de Olăroiu. Al Nasr să egaleze norocos, cu doar un minut înainte de terminarea timpului regulamentar. Kyung-Won Kwon a marcat în proprie poartă, în minutul 89.

Olăroiu s-a calificat totuşi în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.