Marica a revenit pe gazon după cinci luni de pauză. Are doar patru meciuri în 2015

0
Marica (în verde) a revenit la Konyaspor

Pentru Ciprian Marica sezonul trecut a fost unul de coşmar, cu accidentări şi două operaţii la genunchi, din cauza cărora a jucat foarte puţin.

Marica pare acum în plenitudinea forţelor şi a jucat în prima etapă din campionatul Turciei, în meciul dintre Konyaspor şi Akhisar, terminat la egalitate, 1-1.

Ciprian a intrat pe teren în minutul 84 al meciului şi n-a reuşit mare lucru, dar important e că a revenit pe gazon, el aflându-se pe lista lărgită a selecţionerului Anghel Iordănescu pentru meciurile cu Ungaria (4 septembrie) şi Grecia (7 septembrie). Aceasta a fost abia a patra apariţie a lui Marica în meciurile oficiale din 2015.

Fostul coleg de echipă a lui Marica, Gabriel Torje, acum la Anakasapor, a jucat titular şi a fost înlocuit în minutul 86 în meciul echipei sale cu Kayserispor, scor 1-1.