Liga I: primul meci al etapei a 16-a a adus prima surpriză

0
FC Botoşani a pierdut acasă

Formaţia FC Voluntari a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Bălan, în minutul 45.

0-1: Bălan a înscris din şapte metri, profitând de faptul că Iliev a respins mingea în faţă la un şut al lui Ivanovici.

FC Botoşani: Iliev - Dimitrov, Miron, Burcă (Plămadă '46), Muşat - Cucu (Golofca '54), Barbosa, Bordeianu - Roman, Hergheligiu (Elek '68), Astafei. Antrenor: Leo Grozavu.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Spahija, Cazan - Căpăţână, Lazăr, Cernat (Deac '87), Novac - Ivanovici (Popadiuc '71), Bălan (Lungu '82). Antrenor: Florin Marin.

Cartonaşe galbene: Cucu '36, Iliev '74 / Cazan '65, Popadiuc '74, Spahija '79, Novac '85, Deac '90+1

Arbitri: Iulian Călin - Sebastian Gheorghe, Miclos Nagy - Laurenţiu Ionaşcu

Observatori: Ioan Onicaş, Viorel Anghelinei

Înainte de startul jocului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului fotbalist Daniel Prodan, care a încetat din viaţă miercuri, la vârsta de 44 de ani.

Fotbalistul gazdelor, Andrei Burcă, a fost dus la spital la pauză, după ce spre finalul primei reprize s-a lovit cap în cap cu Bordeianu, informează news.ro.