După 40 de meciuri fără eşec, Real Madrid pierde două partide la rând

0

Formaţia Real Madrid a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Celta Vigo, în prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei Spaniei.

Formaţia Real Madrid a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Celta Vigo, în prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei Spaniei, a doua înfrângere consecutivă a madrilenilor după seria de 40 de jocuri fără eşec.

Au marcat Marcelo '69 pentru Real Madrid şi Iago Aspas '64 şi Jonny '70 pentru oaspeţi.

La sfârşitul săptămânii trecute, Real Madrid a fost învinsă de FC Sevilla, scor 2-1, în campionatul Spaniei, şi s-a oprit la 40 de meciuri consecutive fără eşec.

Manşa secundă a sferturilor Cupei Spaniei va avea loc în 25 ianuarie, informează News.ro.