Concordia Chiajna a remizat cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în play-out-ul Ligii I

0

Echipa Concordia Chiajna a terminat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Petrolul Ploieşti, în primul meci al etapei a VI-a a play-out-ului Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Astafei, în minutul 53, gazdele reuşind egalarea prin Obodo, în minutul 58, din penalty.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse (Ad. Cristea '73), Bucurică - Giurgiu (Roşu '55), Obodo, Purece (Cristescu '30) - Garcia, Pena. Antrenor: Adrian Falub.

Petrolul Ploieşti: Cobrea - Beţa, Benga, Mişelăricu, Begeorgi - Bucşă - Gavrilă, Ziani (Paolucci '87), Zoubir (Guerriero '80), Astafei -  Pacar (Mareş '62). Antrenor: Ionel Gane.

Cartonaş roşu: Bucşă '57.

Arbitri: Horaţiu Feşnic (central) - Alexandru Cerei, Bogdan Velicu (asistenţi) - Dan Dreve (rezervă).