Astra - Dinamo 1-2: Rivaldinho creşte de la meci la meci. Fiul celebrului Rivaldo a făcut spectacol la Giurgiu

0

Puştiul brazilian de 21 de ani n-a arătat nimic în primele sale cinci apariţii în tricoul „câinilor“. Apoi, a venit golul din etapa trecută cu CFR Cluj, pentru ca, în această seară, atacantul să aibă o contribuţie şi mai mare la succesul roş-albilor.

Dinamo a încheiat turul din play-off pe locul 3, la şapte puncte de liderul FCSB, după al doilea meci câştigat consecutiv.

Punctul comun care leagă aceste victorii se numeşte Rivaldinho. Cu CFR Cluj, brazilianul a închis tabela la 2-0, iar în această seară a deschis scorul, după o fază superbă (83). La două minute distanţă, atacantul cariocas a deviat un balon cu capul pentru Bumba, iar acesta a majorat diferenţa. Săpunaru a stabilit scorul final în minutul 90+3, dar Astra a ajuns la al patrulea eşec consecutiv.