Americanii sunt în delir: Serena, victorie zdrobitoare la US Open! Avem primul meci din sferturile turneului

0

Serena Williams (8 WTA) a sosit la US Open 2019 după un eşec usturător suferit în faţa lui Halep în finala de la Wimbledon şi după o accidentare care a scos-o din finala de la Rogers Cup, cu Bianca Andreescu. Acum însă, americanca străluceşte de la meci la meci!

Probabil, mulţi au zâmbit când au văzut că Serena Williams e cotată cu prima şansă la trofeu de casele de pariuri la US Open 2019.

Acum însă, americanca de 37 de ani, favorita tribunelor la Flushing Meadows, tocmai a bifat al patrulea succes consecutiv dintre care trei au venit fără set pierdut!

Duminică seară, în al treilea meci din optimile de la US Open, Serena a zdrobit-o pe Petra Martici (22 WTA), scor 6-3, 6-4. Meciul a durat o oră şi 29 de minute.

Pentru Serena Williams urmează acum un duel în sferturi cu chinezoaca Wang (18 WTA), cea care a dat lovitura zilei la US Open, eliminând-o în optimi pe Ashleigh Barty (2 WTA).

CITEŞTE ŞI:

Start exploziv în optimile de la US Open: Au ieşit două dintre primele trei jucătoare ale lumii!