LOTO. Câştigătorul premiului de 1 milion de euro la Joker şi-a ridicat banii. Acesta este din Vrancea şi are 60 de ani

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Câştigătorul de 1 milion de euro la Joker şi-a ridicat premiul FOTO Adevărul
Câştigătorul de 1 milion de euro la Joker şi-a ridicat premiul FOTO Adevărul

Un bărbat în vârstă de 60 de ani din oraşul vrâncean Panciu este câştigătorul premiului de peste 1 milion de euro la tragerea Joker din 30 mai. Acesta s-a prezentat marţi la sediul Loteriei Române pentru a-şi ridica premiul.

Potrivit Loteriei Române, bărbatul a câştigat, pe lângă marele premiu, şi alte sume de bani la mai multe categorii de joc.

„Jucătorul care a reuşit să ghicească toate cele cinci numere plus Joker-ul la tragerea din data de 30 mai este din Panciu, judeţul Vrancea şi are în jur de 60 de ani. Aşa cum ne-a declarat, este un jucător fidel la toate jocurile loto, jocuri la care participă de la 18 ani. În urmă cu mai mulţi ani, a câştigat un premiu de categoria I la Loto 5/40”, susţin reprezentanţii Loteriei Române.

Biletul câştigător a fost jucat la agenţia 39-12 din Panciu şi a fost completat cu o schemă redusă cod 35 (care presupune şase variante) în zona A şi o schemă redusă cod 34 (care presupune nouă variante) în zona B.

Numerele extrase la Joker în 30 mai au fost 26, 21, 17, 23, 30 şi 10.

Societate

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite