FOTO Campionii Clubului Wazary Dojo. Sportivii care au adus Bârladului 166 de medalii de aur, argint şi bronz

0

Anul 2014 a fost plin de rezultate de excepţie pentru sportivii Clubului Wazary Dojo Bârlad. Pentru rezultate deosebite au primit titlul “Sportivul anului 2014” trei campioni: Ştefania Teletin, Angelica Codreanu şi Teodor Chiper

Festivitatea de premiere a sportivilor legitimaţi la Clubul Wazary Dojo Bârlad a avut loc în pragul sărbătorilor de iarnă. După un an de muncă au reuşit performanţa de a aduna un numar de 166 de medalii: 59 de aur, 47 de argint şi 60 de bronz. Clubul a scos 19 campioni în cele 11 competiţii la care au luat parte (kempo, ju jitsu, brazilian ju jitsu şi MMA)

Podiumul "Sportivul Anului 2014" a fost ocupat de: Teodor Chiper - locul I (cu şase medalii de aur şi 2 de bronz), Angelica Codreanu - locul II (cinci medalii aur, 2 de argint şi 3 de boronz) şi Ştefania Teletin - locul III (5 medalii aur şi 2 de argint) .

“A fost un an greu cu multe sacrificii dar rezultatele ne fac să fim bucuroşi de realizarea noastră, trebuie să-i felicit pe toţi membrii clubului nostru (sportivi şi părinţi) pentru dăruirea lor, multumesc SC Cleopatra Impex SRL pentru premierea compionilor noştri. Chiar dacă rezultatele sunt extraordinare cea mai mare relizare din punctul meu de vedere este faptul că am reuşit să creem un nucleu puternic, o familie unită pentru performanţă”, a spus sensei Alex Rotaru, antrenorul Clubului Wazary Dojo Bârlad.