VIDEO FC Braşov - ACS Poli Timişoara 2-1. Gazdele câştigă după un gol marcat în minutul 94

0
Valentin Velcea nu a reuşit să revină să scoată un rezultat bun la Braşov

FC Braşov a câştigat meciul cu ACS Poli Timişoara, din etapa a VI-a a Ligii I. Golul victoriei a fost marcat în minutul 94 de Andrei Cristea

ACS Poli Timişoara nu a reuşit să şteargă impresia proastă din etapa trecută, când a pierdut pe teren propriu cu FC Botoşani (0-1) şi au înregistrat al doilea eşec consecutiv în actuala ediţie de campionat. FC Braşov a deschis scorul în minutul 39 prin Serginho, care a marcat cu un şut din zece metri.

Egalarea a venit după pauză, în minutul 61: fundaşul Şeroni, urcat în careul braşovean pentru lovitura liberă executată de Trandu, a înscris cu capul.

Speranţele bănăţenilor pentru un rezultat bun au crescut în minutul 78, când arbitrul Isvan Kovacs îl elimină pe Madeira, pentru încasarea celui de-al doilea avertisment.

A venit însă minutul 94, când timişorenii se pregăteau deja să sărbătorească punctul scos în deplasare, FC Braşov a marcat golul victoriei, prin Andrei Cristea pe un contraatac.

Iată cele două echipe:

FC Braşov: Marinescu - Străuţ, Oltean, Machado, Serginho - Păun (Tătar, min. 75), B. Madeira, D. Dias, I. Popa (Vagner, min.64) - Buga, Danquah (Cristea, min.31).

ACS Poli a jucat în formula  Coca - Nohai, Scutaru, Şeroni, Nicola - Bărbuţ (Popovici, min.72), Gorobsov (Poparadu, min.83), Trandu, Nanu – Keita (Boldea, min90), Szekely.

Puteţi vedea aici cele mai importante faze ale meciului şi cele trei goluri.

“Păcat că am pierdut. Am făcut-o într-o manieră ciudată, nu ne-am regăsit pe ultima fază de joc. Au fost greşeli în lanţ ale unor jucători, iar la acest nivel nu este permis. Avem o posesie bună, dar lipsa de maturitate şi de concentrare a unor jucători duce la astfel de rezultate. Un egal era mai echitabil”, a declarat antrenorul celor de la Poli, Valentin Velcea pentru Dolce Sport.