Energia a fost surclasată de HC Odorhei

0

Echipa de handbal Energia a pierdut, ieri, la scor înfrunarea de la Odorhei şi rămâne fără nicio victorie în Liga Naţională de Handbal.

Energia a fost învinsă cu 32-18 de către HC Odorhei. Energia nu a avur nicio şansă, deşi meciul era privit de antrenorul Liviu Andrieş ca unul al relansării echipei sale, care nu a cunoscut gustul victoriei în Liga Naţională de Handbal. HC Odorhei a condus chiar din primele minute. Energia a ţinut ritmul cu adversarul doar în primele zece minute, scorul fiind de de 6-5 pentru gazde.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul 19-10 pentru HC Odorhei.

Energia umilită

Şi repriza a II-a a fost dominată clar de HC Odorhei, care şi-a mărit avantajul de pe tabelă, deşi Energia a jucat multe minute în superioritatea, ca urmare a frecventelor suspendări. La finalul meciulului, tabela arăta un rezultat umilitor. Cel mai bun marcator pentru Energia a fost Acatrinei, cu cinci reuşite, în timp ce pentru Odorhei cei mai buni marcatori au fost Szabo şi Orban, cu câte şapte goluri.

După această înfrângere, scaunul lui Liviu Andrieş se clatină tot mai mult.