Sferturi de finală în Liga Naţională de Handbal Masculin. AHC Dunărea, meci cu Dinamo-Bucureşti

0

Meci important miercuri seară, în Capitală, pentru handbaliştii de la pe malul Borcei. AHC Dunărea joacă împotriva campioanei Dinamo-Bucureşti, fiind primul meci al sferturilor de finale în cadrul Ligii Naţionale de Handbal Masculin. Partida începe la ora 18.15.

În confruntările celor două echipe, scorul este 6 – 3, în favoarea campioanei, însă, ultimul meci care a avut loc pe 10 martie, s-a încheiat la egalitate (29 – 29). Sâmbătă, 8 aprilie, are loc returul pentru AHC Dunărea, în sala Polivalentă din Călăraşi, meciul find programat la ora 12.00.

Vă recomandăm şi:

AHC Dunărea Călăraşi, în semifinalele Cupei României la handbal. Echipa antrenată de Aihan Omer a învins Dinamo Bucureşti

Cea mai slabă clasare olimpică din istorie pentru naţionala feminină de handbal!