VIDEO Înfrângere dureroasă pentru Gloria Buzău în primul meci oficial din 2014

0
Arhivă
Arhivă

Gloria Buzău a pierdut primul meci oficial din acest an. Gruparea din Crâng a pierdut cu scorul de 1 - 0 în faţa formaţiei Rapid CFR Suceava, după autogolul fundaşului Dăniţă.

Partida dintre Rapid CFR Suceava şi Gloria Buzău s-a desfăşurat sub semnul echilibrului. Însă, în minutul 83, gazdele au punctat pe tabela de marcaj după un gol marcat în propria poartă de Iulian Dăniţă, jucător introdus cu puţin timp înainte în locul lui Pantelie. Patru minute mai tarziu, Mihăescu, de la Gloria, a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Bălan.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău se menţine pe locul 6 în clasament, cu 18 puncte, la egalitate cu SC Bacău, însă departajată de golaveraj. Etapa următoare, care se va disputa miercuri, gruparea din Crâng va întâlni, pe teren propriu, ultima clasată, formaţia Dunărarea Galaţi. Partida va începe la ora 15.

Citeşte şi: VIDEO Lipsa banilor, piedică în calea performanţei. O micuţă dansatoare are nevoie de sponsori pentru a-şi putea reprezenta ţara în străinătate