Gloria, victorie într-un meci amical cu Dunărea Galaţi

0
Disputa din Crâng a fost câştigată de echipa antrenată de Viorel Ion  FOTO: FC Gloria Buzău

Gloria Buzău a învins în această dimineaţă, cu scorul de 1-0, echipa Dunărea Galaţi, echipă care va evolua în aceeaşi serie a ligii secunde. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bîrsănel, în minutul 27, cu un şut din interiorul careului.

Partida s-a desfăşurat în această dimineaţă, pe stadionul din Crâng. Echipa condusă de pe bancă de Viorel Ion a dominat meciul, cele mai multe ocazii fiind înregistrate în prima repriză.

Ion Viorel a început partida de astăzi cu următorul 11: Gherasim – Cucu, Bîrsănel, Dăniţă, Agache – Voicu, Marcu, Mihăescu, Burlacu – Puşcaşu, Verdeş. După pauză, rând pe rând, au mai intrat jucătorii Sîrbu, Mihăescu, Vlaicu, Diego, Zamfir, Muscalu, Bobe, Zăinescu, Boghian şi Cocîrlă.

Sâmbăta viitoare, echipa din Crâng va disputa un nou amical, cu Dunărea Galaţi, de data aceasta la Galaţi, fie un meci în nocturnă, la Buzău, cu FC Voluntari, echipă care va evolua în Liga a III-a.