Gloria, încă o remiză pe teren propriu. Gloria Buzău - FC Clinceni 2-2

0
Partida s-a disputat în nocturnă, în faţa a aproximativ 1000 de spectactori FOTO: FC Gloria Buzău

Gloria Buzău a terminat la egalitate, scor 2 - 2, partida disputată miercuri seară în compania formaţiei FC Clinceni. Golurile buzoienilor au fost marcate în prima repriză de Bogdan Dumitru şi Bobi Verdeş.

Buzoienii au început în forţă partida. Astfel, în minutul 18,  Bogdan Dumitru înscris după ce a profitat de o „bâlbâială” a defensivei oaspete. Buzoienii au continuat marşul spre poarta lui Bolboasă şi Verdeş a reuşit, în minutul 27, să dubleze avantajul grupării din Crâng.  Uşor nedumeriţi de avantajul celor două goluri înscrise rapid, buzoienii au primit gol în urma unei faze care nu anunţa nimic. Arman Karamyan este cel care a redus din diferenţă, deviind în plasă de la 6 metri centrarea venită de la fratele său, Artavazd.

Repriza a doua a fost controlată de oaspeţi. Cu toate acestea, la scorul de 2 - 1 pentru Gloria, Voicu putea înscrie al treilea gol, însă şutul mijlocaşului buzoian de la 10 metri a lovit transversala. Trei minute mai târziu, Artavazd Karamyan a înscris golul egalizator, din lovitură de la 11 metri, după ce fratele său fusese faultat în careu de fundaşul Airinei.

Gloria Buzău - FC Clinceni, scor final 2 - 2, iar buzoienii au pierdut două puncte preţioase în lupta pentru accederea în play-off. În urma acestei etape, Gloria ocupă locul 6 în clasament, cu 15 puncte.