Gloria Buzău, înfrângere usturătoare în faţa ultimei clasate

0

Înfrângere usturătoare suferită de Gloria Buzău în partida disputată astăzi pe terenul ultimei clasate în Liga a doua la fotbal. Gloria Buzău a fost învinsă cu scorul de 3-0 de către CS Baloteşti.

Primul gol a fost marcat în minutul 16, de către Marinaş. În cea de-a doua parte a jocului, gazdele au majorat diferenţa prin Ştefan Radu, în minutul 46. Al treilea gol al celor de la CS Baloteşti a fost marcat de acelaşi Ştefan Radu, în minutul 61 al partidei. Buzoienii ar fi putut marca golul de onoare în minutul  83, prin Pălimaru, însă vârful Gloriei a trimis mingea cu capul în bara transversală.

În celelalte meciuri ale etapei a IX-a, seria est, s-au disputat partidele ACS Berceni - SC Bacău 0-0, Rapid CFR Suceava - ACS Academica Argeş Piteşti 1-1, CSM Unirea Slobozia - FC Voluntari 1-2, Săgeata Năvodari - FC Farul Constanţa 2-0 şi CF Brăila - FCM Dorohoi 6-3.