Gloria Buzău, înfrângere într-un amical cu o formaţie de liga a treia

0

Divizionara secundă Gloria Buzău a suferit un eşec în cel de-al patrulea meci de verificare disputat în această pauză competiţională. Gruparea din Crâng a pierdut cu scorul de 0-2 în faţa formaţiei de liga a treia, Metalosport Galaţi. Este prima înfrângere suferită de Gloria Buzău în această iarnă.

Gloria Buzău a susţinut ieri cea de-a patra partidă de verificare din pauza competiţională de iarnă. Gruparea buzoiană de fotbal a evoluat la Galaţi, împotriva formaţiei locale Metalosport, locul 5 în Liga a treia, seria a doua. Buzoienii au pierdut meciul disputat pe stadionul Dunărea din Galaţi cu scorul de 0-2. Ambele goluri au fost marcate în primele minute 10 ale jocului, de către Gohoreanu şi Blănaru.

Testul de la Galaţi, de astăzi, nu este singurul programat în această săptămână. Sâmbătă, în Crâng, în următorul amical, Gloria va juca cu o altă divizionară C, Viitorul Domneşti, locul 6 în Seria a II-a. Miercurea viitoare, pe 24 februarie, tot la Buzău, este programat un amical cu CS Afumaţi, iar seria jocurilor de verificare va lua sfârşit sâmbătă, pe 27 februarie, cu un ultim joc, iarăşi în Crâng, cu Sporting Turnu Măgurele.

Până acum, în meciurile de verificare, Gloria Buzău a mai obţinut  două victorii şi o remiză: 5-3 cu Metalul Buzău, 2-1 cu formaţia Înainte Modelu şi 0-0, cu formaţia CS Mioveni.