Unirea Urziceni, lovită de sindromul Ligii Campionilor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Unirea Urziceni, lovită de sindromul Ligii Campionilor
Unirea Urziceni, lovită de sindromul Ligii Campionilor

Urziceniul plecase spre Mediaş cu gânduri mari. Era şi logic, mai ales după egalul reuşit cu VfB Stuttgat.

Mai citeşte şi:
LIVETEXT Universitatea - Unirea Alba Iulia 3-1 (REPRIZA A II-A)

Elevii lui Dan Petrescu au fost loviţi însă de ceea ce se poate numi sindromul Ligii Campionilor, cel puţin în cazul formaţiilor româneşti: după un rezultat bun în grupe, urmează un pas greşit în campionat.

Ardelenii au fost bătăioşi şi, cel puţin în prima repriză, nu au fost cu nimic inferiori adversarului.

Au fost depăşiţi o singură dată, în minutul 35, când Dinu Todoran a înscris din apropiere, însă arbitrul n-a validat reuşita, fluierând fault în atac la Markovici.

Formaţia antrenată de Dan Petrescu a părut mai proaspătă în repriza secundă, după intrările lui Marinescu şi Semedo, jucători odihniţi în duelul cu nemţii de la Stuttgart.

Totuşi, cazemata Mediaşului nu a cedat. Nici măcar după ce Marius Avram l-a eliminat pe Bud, pentru al doilea cartonaş galben.

0 - 0

Gaz Metan: Butcha – Pârvulescu (83 Buzean), Nohai, Markovici, Fl. Lazăr – Eric, A. Munteanu (74 Cigan), Todea, Hoban – Kubala (77 Akaky), Bud.

Antrenor: Cristian Pustai

Unirea Urziceni: D. Tudor - E. Nicu, Galamaz, B. Fernandes, Bordeanu – Varga, Pădureţu (61 L. Marinescu), S. Paraschiv, Todoran (85 Onofraş), S. Frunză (74 Semedo)- Dănălache.

Antrenor: Dan Petrescu

Eliminat: Bud (82)

Stadion: “Municipal”: 2.000

Arbitru: Marius Avram

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite