Prima victorie a lui Şumudică

0
Marius Şumudică

Gloria Bistriţa a câştigat partida din deplasare de la Alba Iulia, cu scorul de 2-1, şi a ieşit pentru moment din zona neagră a retrogradării.

Aceasta este prima victorie ca antrenor în Liga I a lui Marius Şumudică, care susţine că echipa lui a avut noroc: „Şansa ne-a surâs astăzi, trebuie să fiu corect şi să recunosc că în prima repriză Alba Iulia ne-a pus probleme.

Se poate spune că am avut noroc, însă la pauză am schimbat sistemul, l-am împins pe Coroian vârf de atac, pentru că am văzut că ei au doi stoperi lenţi, De Sousa şi Poverlovici. Mi-a ieşit, am câştigat şi le mulţumesc jucătorilor mei pentru această victorie".