Echipa lui Balaci a invins cu 4-1 intr-un meci din Cupa Federatiei

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Echipa pregatita de antrenorul roman Ilie Balaci, Al Ahli, a invins, joi, cu scorul de 4-1, formatia Al Ittihad, intr-un meci din cadrul turneului "Cupa Federatiei", disputat pe stadionul Rashid din

Echipa pregatita de antrenorul roman Ilie Balaci, Al Ahli, a invins, joi, cu scorul de 4-1, formatia Al Ittihad, intr-un meci din cadrul turneului "Cupa Federatiei", disputat pe stadionul Rashid din Dubai, informeaza editia electronica a cotidianului "Khaleej Times". Golurile formatiei Al Ahli au fost marcate de Shehab Abdullah '47, '65, Aloca Kabero '52 si Sami Anbar '74. Pentru Al Ittihad a marcat Hakim '68. Potrivit jurnalului "Khaleej Times", Cupa Federatiei este o competitie in care cluburile arabe au ocazia sa foloseasca jucatori care, de obicei, nu sunt titulari si chiar fotbalisti din echipele de juniori ale gruparilor. Tehnicianul Ilie Balaci nu a putut conta, in partida de joi, pe serviciile a sapte jucatori, printre care se numara si internationalul iranian Ali Karimi, convocat pentru meciul dintre reprezentativele statelor Iran si Laos, din preliminariile Cupei Mondiale din 2006. "Antrenorul roman a stiut insa cum sa imbine calitatile jucatorilor tineri cu cele ale fotbalistilor experimentati pentru a obtine un inceput foarte bun de competitie", se mentioneaza in "Khaleej Times".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite