Surprizele mari din Europa League au împins-o pe CFR în urna a treia! Cu cine pot pica clujenii la tragerea la sorţi

Surprizele mari din Europa League au împins-o pe CFR în urna a treia! Cu cine pot pica clujenii la tragerea la sorţi

La finalul meciului care a calificat-o pe campiona României în grupele Europa Leagua, 3-1 cu finlandezii de la KuPS,  echipa lui Dan Petrescu se afla în ultima urnă valorică.

Ştiri pe aceeaşi temă

Jocul rezultatelor a ajutat-o însă pe CFR Cluj, la terminarea tuturor meciurilor din playoff ardelenii ajungând pe ultima poziţie din urna a treia.

Promovarea campioanei României în următoare categorie a venit ca urmare a victoriilor surpriză reuşite de trei echipe cu un coeficient mai scăzut decât al lui CFR Cluj în detrimentul unor formaţii mai bine clasate.

Tragerea la sorţi pentru grupele Europa League va avea loc vineri, 2 octombrie, la Nyon, de la ora 14:00.

Rezultatele care au trimis CFR Cluj în urna a treia valorică

Slovan Liberec -  Apoel Nicosia 2-1
Rijeka - FC Copenhaga 1-0
ŢSKA Sofia - FC Basel 3-1

Urnele pentru tragerea la sorţi

Urna 1:
 
Arsenal (Anglia) 
Tottenham (Anglia) 
AS Roma (Italia) 
Napoli (Italia) 
Benfica (Portugalia) 
Bayer Leverkusen (Germania) 
Villarreal (Spania) 
ŢSKA Moscova (Rusia) 
Braga (Portugalia)
Gent (Belgia) 
PSV Eindhoven (Olanda) 
Celtic (Scoţia) 
 
Urna 2:
 
Dinamo Zagreb (Croaţia) 
Sparta Praga (Cehia) 
Slavia Praga (Cehia) 
Ludogorets (Bulgaria) 
Young Boys (Elveţia)
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) 
Rapid Viena (Austria) 
Leicester (Anglia)
Qarabag (Azerbaidjan)
PAOK Salonic (Grecia) 
Standard Liege (Belgia)
Real Sociedad (Spania) 
 
Urna 3:
 
Granada (Spania) 
AC Milan (Italia) 
AZ Alkmaar (Olanda) 
Feyenoord (Olanda)
AEK Atena (Grecia) 
Maccabi Tel Aviv (Israel)
Rangers (Scoţia)
Molde (Norvegia) 
Hoffenheim (Germania) 
Hapoel Beer Sheva (Israel) 
LASK Linz (Austria) 
CFR Cluj (România) 
 
Urna 4:
 
Zorya (Ucraina) 
Lille (Franţa) 
Nice (Franţa) 
Rijeka (Croaţia) 
Dundalk (Irlanda) 
Slovan Liberec (Cehia) 
Antwerp (Belgia)
Lech Poznan (Polonia) 
Sivasspor (Turcia) 
Wolfsberger (Austria) 
Omonia Nicosia (Cipru) 
CSKA Sofia (Bulgaria) 

Grupă grea.        Grupă uşoară
 
Napoli.                Braga
Leicester.            Qarabag
CFR Cluj.            CFR Cluj
Lille.                    CSKA Sofia

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările