Dinamo - FCSB. Momente de panică pe Arena Naţională: Perovici s-a prăbuşit pe teren după ce a fost lovit în faţă de Cristea

Foto INQUAM PHOTOS / Octav Ganea

Slavko Perovici de la Dinamo a fost lovit în faţă de Iulian Cristea de la FCSB, atacantul prăbuşindu-se pe teren, în minutul 44 al derbiului Ligii I.

Ştiri pe aceeaşi temă

Jucătorii celor două echipe au făcut semne disperate echipei medicale să intre pe teren. Două ambulanţe au ajuns foarte rapid la mijlocul terenul unde s-a produs accidentarea.

Cu sângele curgându-i din nas, sârbul a părăsit terenul conştient, pe targă, fiind transportat la spital. El a fost înocuit de Daniel Popa.

Arbitrul Feşnic i-a acordat iniţia cartonaşul galben lui Cristea, apoi a revenit asupra deciziei şi l-a eliminat.

Meicul a fost întreurpt aproximativ cinci minute

Dinamo conduce cu 1-0 rivala FCSB, în derbiul Ligii I, partidă ce contează pentru etapa a XXV-a a Ligii I. Sin a marcat în minutul 37.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: