Situaţia unităţilor de învăţământ închise în ţară, din cauza epidemei de gripă

Situaţia unităţilor de învăţământ închise în ţară, din cauza epidemei de gripă

Ministerul Educaţiei a transmis situaţia unităţilor şcolare închise în ţară, din cauza gripei FOTO: Adevărul

Ministerul Educaţiei a transmis situaţia şcolilor, grădiniţelor şi liceelor închise din cauza gripei, joi, în întreaga ţara. Peste 7.000 de elevi sunt afectaţi.

Ştiri pe aceeaşi temă

Cele mai multe unităţi de învăţământ închise parţial din cauza gripei sunt în cotinuare, în Capitală. În plus, în mai multe judeţe din ţară, câteva grădiniţe sunt închise integral. 
 
 

Lista cu unităţile de învăţământ închise integral din cauza gripei

ALBA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA
 
HUNEDOARA
Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 1 Deva - structura a Grădinţei cu Program Prelungit nr. 7 Deva
 
 
SIBIU
Grădiniţa cu program prelungit "Phantasia Kindergarten" Sibiu
 

Lista cu unităţile de învăţământ închise parţial din cauza gripei

 
TIMIŞ
  •  
  • Gradinita cu Program Prelungit nr. 22 - Timisoara
  • Gradinita cu Program Prelungit - Comuna Giroc
  • Scoala Gimnaziala nr. 24 - Timisoara
  •  Liceul Teoretic "Jean Louis Calderon" - Timisoara
  • Scoala Gimnaziala - Comuna Remetea Mare
  • Gradinita cu Program Prelungit nr. 3 - Timisoara
  • Scoala Gimnaziala - Comuna Sacalaz
  •  Scoala Gimnaziala nr. 2 – Timisoara
 
MUREŞ
 
  • Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Târnăveni, 
  • Şcoala Gimnazială „Traian” Târnăveni, 
  • Grădiniţa cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureş, 
  • Grădiniţa cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureş, 
  • Grădiniţa cu Program Prelungit Manpel Târgu-Mureş
 
 
 
ALBA
  •  
  • LICEUL TEHNOLOGIC "AL. DOMSA" ALBA IULIA, 
  • GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 ALBA IULIA, 
  • LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
 
IALOMIŢA
  • Scoala Gimnazială "Al. Odobescu" Urziceni, 
  • Scoala Gimnazială "I.H. Radulescu" Urziceni, 
  • Scoala Gimnazială Cosereni,
  • Scoala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, 
  • Liceul de Arte "Ionel Perlea" Slobozia
 
IAŞI
 
  • ŞCOALA GIMNAZIALĂ "OTILIA CAZIMIR", IAŞI; 
  • ŞCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU", IAŞI
 
 
BISTRIŢA NĂSĂUD
Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita
 
DOLJ
Grădiniţa cu Propgram Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova
 
ILFOV
 
  • Liceul Teoretic „Ioan Petrus” Otopeni
  • Şcoala Gimnazială nr.1 Petrachioaia
  • Grădiniţa cu Program Prelungit nr.1 Berceni
  • Şcoala Gimnazială nr.1 Voluntari
  • Şcoala Gimnazială nr.1 Jilava
 
NEAMŢ
SCOALA GIMNAZIALA "NICU ALBU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
 
VASLUI
 
Scoala Gimnaziala Episcop Iacov Antonovici, Barlad
 
DÂMBOVIŢA
 
  • SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI
  • GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU
  • SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL PUCIOASA
 
ARAD
Scoala Gimnaziala Sagu
 
CLUJ
 
  • Gradinita cu PP Lizuca  Cluj-Napoca
  • Gradinita cu PP Academia Piticilor  Cluj-Napoca 
  • Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca 
  • Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca 
  • Scoala Gimnaziala Ioan Creanga Cluj-Napoca 
  • Gradinita cu PP Casuta Povestilor  Cluj-Napoca
  • Liceul Teoretic Avram Iancu Campia Turzii
  • Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca 
  • Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca 
  • Gradinita cu PP Micul Print  Cluj-Napoca  
  • Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca 
  • Gradinita cu PP Raza de Soare  Cluj-Napoca 
  • Liceul teoretic Nicolae Balcescu Cluj-Napoca 
  • Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj-Napoca 
  • Colegiul Naţional George Coşbuc Cluj-Napoca  
  • Scoala Gimnaziala  Horea Cluj-Napoca 
  • Liceul Unitarian Ianos Ianos Zsigmond Cluj-Napoca 
  • Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca
 
OLT
Colegiul Naţional „Ion Minulescu” Slatina
 
SĂLAJ
  •  
  • Şcoala Gimnazială "Mihai Eminescu" Zalău 
  • Şcoala Gimnazială " Gheorghe Lazăr " Zalău 
  • Şcoala Gimnazială "Corneliu Coposu "Zalău 
  • Liceul Ortodox "Sfântul Nicolae "Zalău 
  • Liceul de Artă " Ioan Sima " Zalău 
  • Grădiniţă cu Program Prelungit "Piticii Isteţi " Zalău 
  • Grădiniţă cu Program Prelungit " Dumbrava Minunată " Zalău 
  • Colegiu Tehnic " Alesandru Papiu Ilarian "Zalău 
  • Şcoala Gimnazială nr 1 Gîrbou
  • Şcoala Gimnazială " Andrei Mureşanu " Cehu Silvaniei
 
SIBIU
 
  • Grădiniţa cu program prelungit Nr 5 Sibiu
  • Şcoala Gimnazială Nr 18 Sibiu
  • Şcoala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Sibiu
  • Liceul Teoretic ”Gustav Gundisch” Cisnădie
 
VÂLCEA
 
  • CNI Matei Basarab Rm. Valcea
  • Colegiul Energetic Rm. Valcea
  • Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu Dragasani
  • Scoala Gimnaziala Nr.5 Rm. Valcea
 
BUCUREŞTI
 
  • Grădiniţa nr. 50
  • Liceul Teoretic Jean Monnet
  • Şcoala Gimnazială Genesis
  • Şcoala Gimnazială nr. 5
  • Şcoala Gimnazială Elena Văcărescu (186)
  • Şcoala Gimnazială Sf. Voievozi
  • Şcoala Gimnazială Pia Brătianu
  • Liceul Teoretic Nicolae Iorga
  • Şcoala Gimnazială I. H. Rădulescu
  • Şcoala Gimnazială Titu Maiorescu
  • Colegiul Naţional Ion Neculce
  • Grădiniţa nr. 47
  • Grădiniţa nr. 122
  • Şcoala Gimnazială nr. 40
  • Grădiniţa nr. 7
  • Şcoala Gimnazială nr. 39
  • Grădiniţa nr. 276
  • Şcoala Gimnazială Maria Rosetti
  • Şcoala Gimnazială nr. 27
  • Şcoala Gimnazială nr. 307
  • Grădiniţa nr. 196
  • Şcoala Gimnazială nr. 86
  • Liceul Teoretic Decebal
  • Şcoala Gimnazială nr. 92
  • Şcoala Gimnazială nr. 54
  • Şcoala Gimnazială nr. 84
  • Şcoala Gimnazială Cezar Bolliac
  • Grădiniţa nr. 231
  • Şcoala Gimnazială Nicolae Labiş
  • Liceul Teoretic Decebal
  • Şcoala Gimnazială nr. 82
  • Şcoala Gimnazială nr. 195
  • Grădiniţa nr. 196
  • Grădiniţa nr. 232
  • Grădiniţa nr. 160
  • Şcoala Primară SEB
  • Grădiniţa Înşir te Mărgărite
  • Şcoala Gimnazială nr. 129
  • Grădiniţa nr. 4
  • Şcoala Gimnazială nr. 79
  • Şcoala Gimnazială nr. 99
  • Colegiul Naţional M. Eminescu
  • Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif
  • Liceul Teoretic Ştefan Odobleja
  • Şcoala Gimnazială nr. 135
  • Grădiniţa nr. 185
  • Grădiniţa Căsuţa Fermecată 270
  •  Şcoala Gimnazială nr. 150
  • Şcoala Gimnazială nr. 280
  • Grădiniţa nr. 268
  • Şcoala Gimnazială nr. 115
  • Şcoala Gimnazială Sf. Constantin şi Elena
  • Grădiniţa nr. 273
  • Şcoala Gimnazială nr. 142
  • Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
  • Şcoala Gimnazială nr. 156
  • Şcoala Gimnazială Sf. Nicolae
  • Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu
  • Şcoala Gimnazială Regina Maria
  • Şcoala Gimnazială Sf. Andrei
  • Şcoala Gimnazială nr. 117
  • Liceul Teoretic Marin Preda
  • Şcoala Gimnazială nr. 309

CONSTANŢA

  • Gradinita “ Florilor” Cumpana, 
  • Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana, 
  • Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina, 
  • Şcoala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,  
  • Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,  
  • Colegiul National Pedagogic “Constantin Bratescu” Constanta, 
  • Scoala Gimnaziala nr. 38 “Dimitrie Cantemir” Constanta, 
  • Gradinita cu program normal “Gradinita lui Andrei” Eforie Nord, 
  • Scoala Gimnaziala nr.2 Valul lui Traian

BUZĂU

Şcoala Gimnazială Nr. 11 Buzău

 

SUCEAVA

  • GPN Obcini Suceava, 
  • Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava, 
  • Colegiul National Mihai Eminescu Suceava, 
  • Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni, 
  • Scoala Gimnaziala Ion Ciurea Falticeni, 
  • Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni, 
  • Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava, 
  • GPP Pinochio Suceava - structura GPP Licurici, 
  • Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Falticeni, 
  • GPP Prichindel Suceava, 
  • Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu Suceava

GALAŢI

Gradinita nr.32 Galati

BRAŞOV

  • Colegiul Tehnic Energetic 'Remus Răduleţ' Braşov,
  • Colegiul Tehnic 'Mircea Cristea' Braşov,
  • Grădiniţa cu Program Prelungit 'Martinică' Nr. 17 Braşov,
  • Grădiniţa cu Program Prelungit 'Micul Prinţ' Nr. 22 Braşov,
  • Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 29 Braşov,
  • Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 9 Braşov,
  • Liceul 'Andrei Mureşanu' Braşov,
  • Liceul Vocaţional de Arte Plastice 'Hans Mattis-Teutsch' Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 14 'Sfântul Bartolomeu' Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 19 Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 25 Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 27 'Anatol Ghermanschi' Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 30 Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 9 'Nicolae Orghidan' Braşov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 3 Codlea,
  • Colegiul 'Aurel Vijoli' Făgăraş,
  • Colegiul Naţional 'Radu Negru' Făgăraş,
  • Grădiniţa cu Program Prelungit 'Prichindeii' Făgăraş,
  • Liceul Teologic Ortodox 'Sf. Constantin Brâncoveanu' Făgăraş,
  • Şcoala Gimnazială Ghimbav,
  • Şcoala Gimnazială 'Peter Thal' Râşnov,
  • Şcoala Gimnazială Nr. 3 'Pompiliu Dan' Zărneşti,
  • Şcoala Gimnazială Lunca Câlnicului,
 
BRĂILA
Şcoala „Al.I.Cuza”, Brăila
 
 
7.061 de elevi sunt afectaţi (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unităţi de învăţământ. 
  
 
 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre: